ZAMIEĆ 24h na Skrzyczne
ZAMIEĆ 24h na Skrzyczne

ZAMIEĆ to pierwszy w Polsce 24-godzinny Górski Ultramaraton Zimowy
rozgrywany na Skrzycznem w Szczyrku.  Zawodnicy mają za zadanie pokonać jak największą ilość pętli: Baza - Skrzyczne - Baza, w przeciągu 24 godzin.

Po raz kolejny ruszy też ZADYMA - czyli bieg anglosaski na dystansie 13,5km rozgrywany na stoku Skrzycznego trasą Zamieci, Zawodnicy której zazwyczaj 'przygotowują' trasę dla Zamieci :)

Natomiast w tym roku, po raz pierwszy ruszy ZAWIERUCHA, która zakręci się dookoła Szczyrku na dystansie 27km, nie asfaltem ale górskimi szlakami.

Tylko jedna kiepka, piękne widoki i chyba po raz pierwszy u nas naprawdę szybka trasa :)

To gratka dla wszystkich biegaczy, którzy boją się zimy w górach. Pokażemy Wam, że może być pięknie i przyjemnie. 

 

Na dystansie ZAMIECI dopuszczamy start Zawodników Indywidualnych oraz w Zespołach dwuosobowych, w konfiguracjach KK, MM, MIX.
Aby być sklasyfikowanym każdy Zawodnik musi ukończyć przynajmniej jedną pełną pętlę (ten w Zespole również).  Zwycięzcą jest Zawodnik / Zespół, który w czasie 24h pokona największą ilość pełnych pętli.
Każdy uczestnik w trakcie trwania Zawodów sam decyduje o strategii:
można biec bez przerwy lub pójść się przespać.
Zespoły mogą wymieniać się co pętlę, co dwie pętle lub co 5. Sami decydują jak rozłożyć siły.
Obowiązuje elektroniczny pomiar czasu. Drugi punkt kontrolny mieści się na szczycie Skrzycznego. Zabronione jest bieganie ”pod prąd” – czyli w odwrotnym kierunku niż ustalona trasa.
W Bazie Zawodów do dyspozycji Zawodników będzie punkt żywieniowy z ciepłymi daniami i gorącymi napojami.

Miasto Szczyrk zachęca do zaplanowania sobie dłuższego pobytu w tym urokliwym mieście. A niezwykle ciepli i gościnni okoliczni Górale chętnie ugoszczą Was czym chata bogata.

 

FAQ - ponieważ pewne pytania od Was się powtarzają, w związku z tym oto garść odpowiedzi na te najbardziej nurtujące:

 

1. Pakiet startowy wydajemy po okazaniu dokumentu tożsamości. Wyposażenie obowiązkowe sprawdzamy przed startem, po odprawie - na płycie Amfiteatru.
2. Depozyt będzie - ale pamiętajcie, nie odpowiadamy za to co tam włożycie, cenne rodowe pamiątki zostawcie w domu
3. Dostępny jest duży bezpłatny parking tuż przy Bazie ale z uwagi na ogromne zaspy śnieżne, jeśli to możliwe zostawcie swój samochód w miejscach zakwaterowania. Przy ogromnej ilości samochodów i zalegającym śniegu, bardzo łatwo o stłuczkę.
4. Ciepły bufet w Bazie będzie dostępny dla Zawodników ZADYMY i ZAWIERUCHY po okazaniu nr startowego. Wrogu nr zjaduje się kupon na posiłek.

Ciepły bufet dla Zawodników ZAMIECI jest dostępny przez 24h trwania zawodów. Pamiętajcie jednak by zabrać coś ze sobą na trasę – wodę, batony, żele! Każdy startujący w poprzednich edycjach wie, że każde kółko jest inne i każde może zaskoczyć. To góry i należy być na to przygotowanym.
5. W Schronisku na szczycie Skrzycznego, przez całe 24h możecie napić się gorącej herbaty i nawet coś zjeść ale nie traktujcie Skrzycznego jak punktu odżywczego - za herbatę i inne przyjemności będzie trzeba w Schronisku zapłacić
6. Pomoc techniczna NA TRASIE biegu jest ZABRONIONA:

nie dopuszczamy ”dokarmiania” Zawodników, podawania kijków na trasie itp., dozwolone kibicowanie, oklaskiwanie i fotografowanie. Zawodnikowi z supportem grozi dyskwalifikacja.

Traktujcie innych Zawodników tak jak sami chcielibyście być potraktowani i grajcie fair.
7. W każdej chwili po ukończonej pętli czyli po przekroczeniu linii Mety – Zawodnik może zejść do Bazy aby odpocząć. Może pojechać do swojej kwatery i wrócić po kilku godzinach aby kontynuować zawody. Jeśli podejmiecie decyzje o zakończeniu zabawy – koniecznie zgłoście to w pkt mierzenia czasu - byśmy Was nie szukali po nocy w lesie!
8. W bazie możecie cieszyć się wsparciem osób towarzyszących – pamiętajcie jednak – spożywanie alkoholu oznacza dyskwalifikację Zawodnika. Częstowanie Zawodników napojami wyskokowymi grozi wydaleniem z Bazy zawodów.
9. Rywalizacja Zespołowa:

- 'Drugi' Zawodnik z pary może wyruszyć na pętlę dopiero kiedy 'Pierwszy' z pary zamelduje się na Mecie
- Zawodnicy w sztafecie mogą pętle pokonywać wspólnie ale zaliczenie 1 pętli oznacza w tym przypadku pokonanie jej dwukrotnie; każdy Zawodnik musi mieć minimum 1 pętlę 'w nogach'
- W przypadku gdy jeden z pary “złapie” kontuzje drugi może nadal kręcić kółka ale tylko pod warunkiem, że kontuzjowany Zawodnik zaliczył przynajmniej jedno pełne okrążenie.

UWAGA: bieg w parze – nie zalicza tego samego okrążenia dwóm osobom.

10. Tylko do 13 Stycznia można swój pakiet oddać innemu zawodnikowi. O zamianie należey nas niezwłocznie poinformować mailem.

Po 13 Stycznia - zamiana/podmiana Zawodników nie będzie już możliwa.

11. Dla Zawodników ZAMIECI będzie przygotowane pomieszczenie do odpoczynku i/lub oczekiwania na zmiennika z pary. Pomieszczenia nie są duże dlatego bardzo prosimy osoby towarzyszące o nie zajmowanie miejsc Zawodnikom. Wszystkich Zawodników odpoczywających bardzo prosimy o zachowanie atmosfery wyciszenia i odpoczynku. Na rozmowy i strategie biegowe bardzo gorąco zapraszamy do ogrzewanych namiotów na płycie Amfiteatru.

 

Macie pytania, wątpliwości – piszcie na maila: aktywnebeskidy@gmail.com

NEWSLETTER

Jeśli chcesz być na bieżąco z najświeższymi informacjami na temat naszych imprez, treningów, biegowych nowości i promocji - Zapisz się do Newslettera!

 

SPONSORZY:

            

 

   

 

          

 

 

PARTNER TECHNICZNY:

  

 

    

 

 

 

MEDIA:


  

© Copyright 2015 TEAM 2008
All Rights Reserved.
Wykonanie serwisu: RevolWEB